more from
NaNa Disc | נענע דיסק
We've updated our Terms of Use. You can review the changes here.

האלף ואחד

by ג'וני שועלי

/
  • Streaming + Download

    Includes unlimited streaming via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.

      ₪30 ILS

     

1.
עכשיו 03:49
עכשיו כשאדום ושורף בעיניים עכשיו שנינו בציור מקושקש בלילה מזה טועם ת'שמיים וירח מאיר כוכבים רחוקים אלף שנות אור ואת לידי אוחזת אלף ידיים אולי את רועדת, אולי זה מקור אל תחפשי משמעויות בשמים בלילה כזה אני שלך. מחר שוב אקטוף פרחים בדרך אלייך לקבל את אותה הבעה מלכותית לחבר את הקו העדין של חיוך על שפתייך אל עיניי ואל פי ואל פיך ואת לידי... וכך זה נמשך: בסירה לבנה עם מפרש גדול שמש מתוקה מלאה בחום עמוק הים הגדול התמלא שתיקותינו.
2.
אם אלף ניגונים לא יקרבו אותך אליי האלף ואחד כן, כן.
3.
אתן לך פרח - בוקס בפנים אמזוג לך יין מתוק שושנים רק תדעי שראיתי אותך כל כך אותך אני אוהב כל כך כי רק איתך עושים חיים כל כך אותך אני אוהב כל כך אבנה לך בית גינה וורדים אשזור לך סרט רקום שושנים רק תדעי שבכיתי איתך כל כך... יש עוד אי אחד במים בו מקום רק לך ולי עצים גבוהים עד השמים מלאים פירות טריים יש עוד אי אחד במים מסביב פורחים פרחים והשמש בשמים מאירה בשלל צבעים.
4.
מקום בלב בשבילי את שומרת רק לשעות הפנאי במוחי סערה משתוללת כשאת מתקרבת אליי מבט עינייך, חיוך שפתייך כשאת מנשקת אותי מה את חושבת מה את אומרת קשה לי קצת להבין את ליבך הכל מסתובב כמו סביבון את השעון יכולת אם היית רוצה לעצור כבר היום את משחקת, את משתוללת, את ממש כמו מלאך את משקרת, את מקללת את היום שילדו אותך. רוצה לברוח, רוצה לשכוח את כל הצרות מאחור רוצה שינוי, רוצה פיתוי רוצה לאהוב אותך. מקום בלב בשבילי את שומרת מקום ששמרת לאחר מקום בלב בשבילך פיניתי עכשיו בלב חסר.
5.
שובי אליי קורא לך אל תתרחקי שובי אליי קורא לך אל תתפתי זו את בחלום שומר עלייך רק לעצמי שלא יתקרבו אלייך. שובי אליי קורא לך אל תתרחקי קר בעולם חיי לא מהנים זה הראש שחושב אלייך מושך זה הלב שסובל, אלייך סוחף שובי אליי. את לא מוכנה לוותר על הכל לזכות בכל לתפוס את העולם בשתי ידייך. שובי אליי. זו רק את בחלון הולכת לישון דל המעיין בלי מים. שובי אליי קורא לך אל תתרחקי שובי אליי קורא לך אל תתפתי. זו רק את בחלום שומר עלייך לעצמי שלא יתקרבו אלייך.
6.
הייתי כבר בכל המקומות זה לא מוכח אפשר גם בלי להיות. חשבתי שהכל יכול לקרות ניסים ונפלאות. הספקתי לחסוך לי סכום גדול קניתי לי דירה, אישה הכל הילד כבר גדל בלי בעיות פתאום התחילו לי התהיות הכוכבים אמרו לא לשנות אבל דברים איבדו שיווי משקל. הרחובות ניראו כמו כדור פורח המדרכות ליוו אותי כשהייתי צונח והייתי צורח ואחר כך בוכה. מצאתי לי מקום בתוך מרתף מתוך חלון רואה ת'זמן חולף וכשאני צריך לצאת בחוץ הילדים צוחקים ומתחילים לרוץ. הכוכבים...
7.
זוג צפוף נשותיכם הקטנות חוזרות הביתה אני כבר מאחת עשרה במיטה רעב לאהבה. צבעו את חדרי ילדכם בצבע וורוד, וורוד, וורוד אל תספרו להם הכל בבת אחת תנו להם שיגדלו קצת, תנו להם שיזדקנו לבד תנו להם שיבינו מעט. אולי אני יכול לנשק אותך הרי נהיה קריר בחוץ.
8.
הכל הולך ומסתבך ולא נשאר זמן בשבילך אז מה אם כן נותר לשנינו אותו נשמור רק בשבילנו אותו חיוך על שפת הים רחוק מכאןֿ אף פעם לא היה אף פעם. זה לא נכון זו רק מסגרת בלי חלון ומסביבך כולם יפים אתה עמוק בתסכולים אותו חיוך על שפת הים רחוק מכאן אף פעם לא היה אף פעם.
9.
כפפות 05:43
אולי את צודקת ויש לי כפפות על הידיים וכשאני נוגע בך את מרגישה כאילו כיסיתי במטפחת את עינייך אולי את פוחדת ואין מי שיגן עלייך וכשאני פוגע בך את מרגישה כאילו סירת מנוע שחותכת את המים את מחפשת מגששת ולא רואה דבר גם אם כפפות תמצאי יהיו לך כמגן אולי את פוחדת ואין מי שיגן עלייך וכשאני נוגע בך את מרגישה כאילו סירת מנוע שחותכת את המים את מחפשת...
10.
מי זה דופק על דלת ביתי הלילה הזה זה סוד בשבילי אם אפתח אגלה מי זה ששם שירים בליבי מילים בפי איתך לדבר שתביני אותי לחבק אותו. מי זה ששם פרחים בביתך תמיד משתדל שידפוק על דלתך ולא יעלם מי זה נתן שירים בליבך הלילה הזה כשאת מחכה שיבוא בשבילך. לחבק אותו.
11.
אניה 02:20
אניה ברחוב מעירה ת'שכנים אנשים מסתכלים על אספלט מגלים. נופפו בדגלים היא אולי תעצור כי אם זה שוב יברח לעולם לא יחזור שנינו ביחד נפליג בעולם אנשים יצעקו לא נשמע בקולם את תשחקי רב חובל מאורס ואני אעלה ואוריד ת'מפרש בניידת כחולה מלאה בשוטרים ינסו להזעיק את משמר החופים. שנינו ביחד...
12.
עומד 04:23
עומד על גג ביתי מצאתי את עצמי מעל הרחוב עומד על גג ביתי מצאתי את עצמי מביט למטה רואה את הברדק מרגיש את המחנק זה מלטף אותי עומדת לצידי האם חושבת כמוני יורד אל הרחוב אדם יכול לספוג ולעמוד יורד גם על ברכיי זו עוד תכונת לוואי שמשתרשת בי.

credits

released January 1, 1995

שירה: ג'וני שועלי
בס, קונטרה בס: חיים לרוז (למעט שיר 11: ג'וני שועלי)
פסנתר, פנדר רודס: אמיר קרטס
גיטרה חשמלית: אסף אמדורסקי (למעט שיר 7: רע מוכיח, שיר 8: אורן לוטנברג, שירים 2,10: ג'וני שועליֿ)
תופים: רע מוכיח - שירים 1, 3, 4, 6, 9, 11, 12. עודד פרח - שירים 2, 5, 8, 10. אסף אמדורסקי - שיר 7.
ג'וני שועלי: אקוסטית, סינטיסייזר ומחשב
כלי הקשה: סימון מן - שירים 2, 8, 10
קולות: טל ירון - שיר 4, עודד פרח, אמיר קרטס, אסף אמדורסקי

הפקה מוסיקלית: עודד פרח
הוקלט ובושל באולפני טריטון ע"י עודד פרח
למעט שירים 2 ,5 ,8 ,10 באולפני סיגמא ע"י אמיר קרטס, שיר 2 בושל באולפני D.B ע"י עודד פרח
עריכה דיגיטלית d master ע"י גילי בראון
צילומים: רן גולני
עיצוב עטיפה: עדה רוטנברג, נענע עיצוב והפקה
הפקה "בננה" דני רכט, ניצן זעירא

* האלבום מוקדש לזכרם של טלילה ויובל

license

all rights reserved

tags

about

Jonnie Shualy | ג'וני שועלי Israel

contact / help

Contact Jonnie Shualy | ג'וני שועלי

Streaming and
Download help

Redeem code

Report this album or account

If you like האלף ואחד, you may also like: